L’Institut de Gurb està organitzat a través de l’organigrama següent:
EQUIP DIRECTIU
- Director: Francesc Giménez (francesc.gimenez@institutdegurb.cat)
- Cap d’estudis: Guillem Riera (guillem.riera@institutdegurb.cat)
- Coordinadora pedagògica: Núria Samsó (nuria.samso@institutdegurb.cat)
- Secretària: Anna Collelldemont (anna.collelldemont@institutdegurb.cat)
COORDINACIONS
- Coordinació de qualitat: Núria Samsó (nuria.samso@institutdegurb.cat)
- Coordinació de coeducació, convivència i benestar de l’alumnat: Roser Roca (roser.roca@institutdegurb.cat)
- Coordinació de riscos laborals: David Blázquez (david.blazquez@institutdegurb.cat)
- Coordinació digital: Josep Rubió (josep.rubio@institutdegurb.cat)
- Coordinació de comunicació: Robert Puig (robert.puig@institutdegurb.cat)
- Coordinació d’activitats i sortides: Anna Collelldemont (anna.collelldemont@institutdegurb.cat)
- Coordinació de mobilitat: Guillem Riera (guillem.riera@institutdegurb.cat)
- Coordinació de biblioteca: Núria Capdevila i Paula Maestre (biblioteca@institutdegurb.cat)
- Coordinació de medi ambient: Carola Montagut (carola.montagut@institutdegurb.cat)
COMISSIÓ PEDAGÒGICA
- Director: Francesc Giménez (francesc.gimenez@institutdegurb.cat)
- Coordinadora pedagògica: Núria Samsó (nuria.samso@institutdegurb.cat)
- Cap pedagògica de 1r d’ESO: Laia Torralba (laia.torralba@institutdegurb.cat)
- Cap pedagògica de 2n d’ESO i mentora Sensei: Carola Montagut (carola.montagut@institutdegurb.cat)
- Cap pedagògica de 3r d’ESO i mentora Sensei: Ester Bayón (ebayon@institutdegurb.cat)
- Mentor Sensei: Pere Vila (pere.vila@institutdegurb.cat)
COMISSIÓ D’ATENCIÓ EDUCATIVA INCLUSIVA
- Coordinadora pedagògica: Núria Samsó (nuria.samso@institutdegurb.cat)
- Equip d’orientació: Cristina Roca (mroca@institutdegurb.cat), José Santos González (jose.gonzalez@institutdegurb.cat), Mariona Moratona (mariona.moratona@institutdegurb.cat) i Estel·la Massagué (estella.massague@institutdegurb.cat)
- Cap de tutors de 1r d’ESO: Núria Vidal (nvidal@institutdegurb.cat)
- Cap de tutors de 2n d’ESO: Sandra Lacruz (sandra.lacruz@institutdegurb.cat)
- Cap de tutors de 3r d’ESO: Arnau Fluvià (arnau.fluvia@institutdegurb.cat)
- Cap de tutors de 4t d’ESO: Elisabet López (elisabet.lopez@institutdegurb.cat)
- Representant de l’EAP: Sara Montfort
COMISSIÓ DE CONVIVÈNCIA
- Director: Francesc Giménez (francesc.gimenez@institutdegurb.cat)
- Cap d’estudis i cap de convivència de 3r d’ESO: Guillem Riera (guillem.riera@institutdegurb.cat)
- Coordinadora de coeducació, convivència i benestar de l’alumnat i cap de convivència de 2n d’ESO: Roser Roca (roser.roca@institutdegurb.cat)
- Cap de convivència de 1r d’ESO: Darío Anguita (dario.anguita@institutdegurb.cat)
- Cap de convivència de 4t d’ESO: David Blázquez (david.blazquez@institutdegurb.cat)
COMISSIÓ DE QUALITAT
- Francesc Giménez (francesc.gimenez@institutdegurb.cat)
- Guillem Riera (guillem.riera@institutdegurb.cat)
- Anna Collelldemont (anna.collelldemont@institutdegurb.cat)
- Núria Samsó (nuria.samso@institutdegurb.cat)
- Carola Montagut (carola.montagut@institutdegurb.cat)
- Juanma Pozuelo (juanma.pozuelo@institutdegurb.cat)
ÀMBITS I DEPARTAMENTS
- Àmbit lingüístic
- Cap d’àmbit: Montse Ferrer
- Departaments:
- Lletres:
- Cap de departament: Núria Bover
- Professorat de llengua catalana: Núria Bover, Núria Capdevila, Montse Ferrer/Míriam El Mouhadab, Robert Puig i Pau Piqueras
- Professorat de llengua castellana: Paula Maestre i Núria Trias
- Llengües estrangeres:
- Cap de departament: Ester Bayón
- Professorat d’anglès: Ester Bayón, Núria Samsó, Isabel Palacio, Ada Colomer i Núria Querol
- Professorat d’alemany: David Blázquez
- Professorat de francès: Ada Colomer
- Orientació:
- Cap de departament: Cristina Roca
- Professorat d’orientació: Cristina Roca, José Santos González, Mariona Moratona i Estel·la Massagué
- Lletres:
- Àmbit STEAM
- Cap d’àmbit: Guillem Riera
- Departaments:
- Ciències:
- Cap de departament: Carola Montagut
- Professorat de ciències: Guillem Riera, Carola Montagut, Laia Torralba, Arnau Fluvià, Laura Paloma, Laia Bosch, Núria Cantueso i Clara Sayós
- Tecnologia:
- Cap de departament: Josep Rubió
- Professorat de tecnologia: Francesc Giménez, Núria Vidal i Josep Rubió
- Matemàtiques:
- Cap de departament: Juanma Pozuelo
- Professorat de matemàtiques: Anna Collelldemont, Roser Roca, Juanma Pozuelo, Dani Blasi i Josep Conesa
- Educació física:
- Cap de departament: Pere Vila
- Professorat d’educació física: Pere Vila, Albert Barniol, Roger Curós i Julen Pascual
- Ciències:
- Àmbit de participació:
- Cap d’àmbit: Sandra Lacruz
- Ciències socials:
- Cap de departament: Elisabet López
- Professorat de ciències socials: Sandra Lacruz, Elisabet López, Darío Anguita, Xavier Ribau i Khalid Ouhra
- Visual i plàstica: Carme Jiménez
- Música: Luana Cuenca
TUTORIES
- 1r A: Darío Anguita i Laia Torralba
- 1r B: Núria Vidal, Khalid Ouhra i Ada Colomer
- 1r C: Núria Bover i Carme Jiménez
- 1r D: Anna Collelldemont, Núria Cantueso i Roger Curós
- 2n A: Isabel Palacio i Pere Vila
- 2n B: Roser Roca i Luana Cuenca
- 2n C: Carola Montagut i Laura Paloma
- 2n D: Sandra Lacruz, Clara Sayós, Paula Maestre i Josep Conesa
- 3r A: Guillem Rierai Josep Rubió
- 3r B: Ester Bayón i Xavier Ribau
- 3r C: Arnau Fluvià, Laia Bosch i Núria Trias
- 3r D: Núria Capdevila, Julen Pascual i Dani Blasi
- 4t A: Montse Ferrer/Míriam El Mouhadab i Albert Barniol
- 4t B: Bet López, Pau Piqueras i Francesc Giménez
- 4t C: Juanma Pozuelo, Robert Puig i Núria Querol
- 4t D: David Blázquez, Núria Samsó i Estel·la Massagué
PAS
- Administrativa: Marta Font
- Conserges: Lluís Prat i Miquel Valera
CONSELL ESCOLAR
- Director: Francesc Giménez
- Cap d’estudis: Guillem Riera
- Secretària: Anna Collelldemont
- Representants del professorat: Ester Bayón, Juanma Pozuelo, Núria Samsó, Dani Blasi, Sandra Lacruz, Paula Maestre i Laura Paloma
- Representant del PAS: Miquel Valera
- Representants de les famílies: Maïna Gautier, Gustau Marcos i Xavier Puntí
- Representant de l’AFA: Inés Pérez de León
- Representants dels ajuntaments: Anna Arumí (Gurb), Txevi Rovira (Santa Eulàlia de Riuprimer), Marta Molas (Sant Bartomeu del Grau) i Serena Brunells (Muntanyola)
- Representant de l’alumnat: Berta Frigola, Biel Parés i Iris Porras
Segueix-nos!