Sant Jordi

Teatre de Sant Jordi

Avui, l’alumnat de P4 ha representat la Llegenda de Sant Jordi per tots els nens/es i famílies de l’escola. Han estat setmanes d’assaigs que han acabat, avui, amb una gran representació. Volem felicitat-los a tots/es perquè ho han fet molt bé! Si voleu veure més fotografies, cliqueu la imatge i accediu a la carpeta:”Teatre de […]

Teatre de Sant Jordi Llegeix més »

Parades de llibres i roses

Avui al matí, tot l’alumnat de l’escola hem fet una passejadeta pels carrers de Berga per visitar les parades de llibres i roses. Sant Jordi es respirava per tot arreu! Lectura de poesia a la Plaça de Sant Joan, paradistes, gent amunt i avall… Nosaltres, també hem fet parada a la llibreria per comprar uns

Parades de llibres i roses Llegeix més »

El Sant Jordi més petit!

Pels nens i nenes d’I3, aquest ha estat el nostre primer Sant Jordi a l’escola. Passejar i mirar paradetes, viure la nostra primera ballada de sardanes i dir un poema davant de tota l’escola són algunes de les activitats que hem fet al llarg de tota la diada!  

El Sant Jordi més petit! Llegeix més »

Ballada de sardanes

Matí, també, de sardanes! Els alumnes més grans de l’escola ens han ofert una ballada de sardanes. Agrupats/es en colles sardanistes ens han ensenyat tot allò après al llarg d’aquests mesos amb l’Esteve! Moltes gràcies, Esteve per la dedicació i paciència i, sobretot, per ensenyar-nos a aprendre i estimar els costums i tradicions de la

Ballada de sardanes Llegeix més »

Passejar per Sant Jordi!

Avui al matí, tots els grups de l’escola han fet una passejada pel carrer Ciutat i voltants per veure les parades de llibres i roses. Tots han fet una paradeta a la llibreria per comprar llibres per la classe que han mirat en algun raconet del Lledó, tot esmorzant coca i xocolata. Si voleu veure

Passejar per Sant Jordi! Llegeix més »

Surt, sol solet

A P1 cantem i toquem amb instruments de percussió “Surt, sol solet”, una cançó tradicional hongaresa, popularitzada per Béla Bartók i adaptada al català per M. T. Giménez. Surt sol, solet, tots tenim fred. Vine per Sant Jordi, vine sol, solet! Si tu no vens, no puc sortir, vine per Sant Jordi, vine al meu

Surt, sol solet Llegeix més »

Ballada de sardanes!

Després de la passejada i de gaudir d’un bon esmorzar de coca i xocolata, tots i totes hem anat al pati perquè les nenes i nens de P5 i P6 ens han ballat una magnífica sardana. Una sardana que han estat mesos assajant en companyia de l’Esteve, gran expert en sardanes!! Moltes gràcies Esteve per

Ballada de sardanes! Llegeix més »

Passejada pel Carrer Ciutat!

I avui, hem començat el dia de Sant Jordi fent una passejadeta pel carrer Ciutat per veure les parades de llibres i roses. Totes les nenes i nens de l’escola hem pogut gaudir de la diada fent el tafaner per les paradetes. Hem comprat llibres per les classes que, després, hem pogut mirar i llegir

Passejada pel Carrer Ciutat! Llegeix més »

Desplaça cap amunt
Ves al contingut