Com ja sabeu l’escola participarà a la 35ª Olimpíada de Reus, amb diferents modalitats: Tennis taula, Atletisme, Patinatge i Escacs.
Ja tenim als participants a la 35ª Olimpíada Escolar de Reus, els capitans i la locutora que ens representaran durant aquesta jornada esportiva.
Els capitans, l’Adam Tofani i l’Iman El Bouhassani, seran els encarregats d’elaborar l’avaluació de l’Olimpíada, recollint les opinions dels seus companys/es i analitzant les seves vivències i experiències durant la competició. A més a més participaran a la cerimònia inaugural i de cloenda, representant el centre en alguns dels rols reservats en el protocol de l’acte (jurament, entrada i enlairament de la bandera Olímpica, recorregut de la torxa, etc.).
A cada edició de l’Olimpíada Escolar demanen a 4 centres educatius participants que designin un alumne del centre, per a que faci les tasques de “locutor o locutora” en els actes d’inauguració i cloenda.La nostra escola ha estat seleccionada aquest any, i aquesta funció la portarà a terme l’Íngrid Ayala.
I per finalitzar aquest article aquí teniu la relació d’esportistes i esport:
6è | |
ATLETISME | TENNIS TAULA |
SAMIRA EL KADDOURI
AIMAN SFAILI JUAN JOSÉ MACIAS ASSANE DIALLO MARWAN IBRAHIMI SAMUEL AGUDO CAROL ORTEGA RAMON ADEJUMO SARA SADOK ERIC CABANILLAS JUAN MORENO ELISABET SANCHEZ HIBA DAHOUCHI |
SAMIRA EL KADDOURI
JAUNJO MACÍAS MARWAN IBRAHIMI SAMUEL AGUDO RAMON ADEJUMO SARA SADOK ADRIÀ LUCENA
|
5è | |
ATLETISME | TENNIS TAULA |
FRANCISCO DÍAZ
FATIMA CHAKROUN ANAS ZRIOUAL ISHAK LAKHCHIPE ZOUHIR EL YAHOUY SAÚL FERNÁNDEZ ISMAEL EL ASRI MOHAMED HNITI LUNA MARZO YOUSSEF OUTAINE ADAM TOFANI AHMED OUHAKOU IMAN EL BOUHASSANI
|
RAFAEL CHILLÓN
FATIMA CHAKROUN NEREA HERVÀS |
4t | |
ATLETISME | ESCACS |
ZIAD BOUNOUAFI
FATIMA ZAHRA SABER EL HASSNAOUI FATIMA SAGHROUCHNI MARWUA TABAT SOUFIAN TOUBI DOAE LAHLAHI |
|
3r | |
ATLETISME | ESCACS |
DOAE EZEMMOURI
OUSSAMA SADOK DIEGO JOSÉ CUEVAS MERYEM ELYAHGAUZ SANAE OUATTAINE RAUL ALIKAI AYA OUAKKA ILIAS EL GHALI BILAL OUBADDI ABID AHRICA LAURA POP SOUFIAN BOUKABZA ABDOU RAHMANT ALEX MATEI MOHAMED YASSIR ESSAYAH HAJAR JAHOUH HANAE EL YAKOUBI AYOUB MOUJJANE
|
HAJAR JAHOUH
MARWAN MEDOUAR OUSSAMA SADOK RAUL ALIKAJ MARYAM EL KAD JUAN ÁNGEL SANCHEZ JOSÉ MARÍA RAMOS IBAI OVIEDO ALEX MATEI LAURA POP MOHAME YASSIR EESAYALT CARLOS CALDERA ADAM MANYN |
PATINATGE | |
ABIGAIL CANO |