El claustre de professors és l’òrgan propi de participació d’aquests en la gestió i la planificació educatives de l’institut. Està integrat per la totalitat del professorat que hi presta serveis i el presideix el director.
El professorat del centre s’adscriu d’acord amb les seves especialitats en els 16 departaments didàctics establerts normativament. Segons la complexitat d’aquests s’han constituït alguns seminaris.
Composició curs 2023-2024
Anglès
|
Manuel Báez Yáñez
Ester Boldú Grau
Gemma Cuesta Siguan
Gloria Garcia Orellana
Marta Hernández Alarcón*
Jorge Méndez Martínez
Josep Lluís Navarro García
Sílvia Nicolàs Lorente
Clara Núñez Marsal
Estefania Peña Borrego
Marc Real Abad
Ruth Roca Pallarès
Alex Torres Álvarez
|
Biologia i geologia
|
Marta Dubreuil Ribera
Laia Faidella Llaquet*
Berta Junqué Prats
Irene Penelas Pintos
Laura Rebollal Fernández
David Regué Blasco
Irene Velasco Arenós
Jara Lascorz Lozano
|
Educació Física
|
Àlex Costals López
Carola Franquet Ruíz*
Adrià López Ciriano
Hans Schönhöfer Martí
Sebastián González García
|
Educació visual i plàstica
|
Mercè Cassanyes Caballeria
Eva Cortés Giner*
|
Filosofia
|
Jordi-Joan Gran Lapeña*
Marcel Real Obradors
Cristina Álvarez Peña
|
Física i química
|
Francesc Xavier Arís Puiggròs
Àngels Carrera Daví*
Joan Casanova de Casacuberta
Alejandro Fuentes Valero
Laia Solé Viñals
|
Francès
|
Sílvia García Laudo*
Maria del Mar Martín Nofuentes
Joëlle Pascual
Maria Paz Tévar López
|
Geografia i història
|
Abel Caldera Pujols
Olga Culleré Candini
Víctor Iborra Romero
Rosario León García
David Martín Martín*
Raquel Melo Rodríguez
David Palacios Belmonte
Javier Jorge Rebollo Palacios
Albert Manrique Luque
Gemma Sorni Marí
Montserrat Vilanova Cuevas
Òscar Oller Delgado
|
Llengua castellana i literatura
|
Isabel Castro Zapata
Mònica Fernández Muñoz
Elena Flores León
Julián Molina Martínez*
Adrià Rico Rama
Rosa Romero-Nieva Mahiques
Alejandra To García-Miranda
|
Llengua catalana i literatura
|
Neus Devesa Mèrida
Anna Droguet Belmonte*
Judit Elies Sabatés
Marina Giannoni Pastor
Antoni Isarch Borja
Alba López Artés
Jordi Pérez Badenes Dídac Cerezo Moya |
Llengües clàssiques
|
Maria Teresa Castillo Palma
Isabel Jofresa Serra*
Gemma Garcia Reverte
|
Matemàtiques
|
Lucia Bayo Delgado*
Toñi Bejarano Sánchez
Elisabet Civil Serra
M. José Cortés González
Cristina Garcia Ferre
Miguel Àngel Gómez Corona
Isidre Morlans Pelegrí
Lurdes Peralta Mas
Jordi Robles Navarro
|
Música
|
Miroslaw Szaradowski*
|
Orientació Educativa (Psicopedagogia)
|
Adaia Anglès Devesa
Dolors Berenguer Bailén
Yolanda Diéguez Martos
Elisabeth Martínez Atencia
David Sánchez Catasús
Helena Sarroca Mañé
Vanessa Simón López*
Laura Villena Vaquera
Rut Reyes Pérez
Stephanie Vanneste Morales
|
Tecnologia
|
Cesc Castellet Rovira
Francisco Garcia López*
Albert Higuero Molina
Xavier Jiménez Creixans
Pep Mòdol Cabeza
Joan Moya Rovira
José M. Priego Chamorro
Anna Serra Peralta
Àngel Vadillo Jiménez
|
Religió
|
Tino Martorana Díaz*
|