SANT JORDI 2019

Fotografies: Elisa Román i Lourdes Ferran

El dia 12 d’abril vam celebrar Sant Jordi a l’institut, amb uns dies d’antelació, ja que les vacances de Setmana Santa quedaven entremig de la Diada de Sant Jordi.

Enguany, el dia començava amb un acte al gimnàs amb el lliurament de premis literaris i fotogràfics, la lectura de poemes en català, castellà, anglès, alemany i llenguatge de sords, una representació d’Othelo de William Shakespeare en anglès i diverses actuacions musicals.

També es va projectar el vídeo protagonitzat per l’alumnat de 1r i de 4t d’ESO explicant les seves experiències d’acollida al centre i la seva experiència durant tota l’ESO, en motiu de les Portes Obertes, amb l’agraïment públic a tot l’alumnat que hi ha participat. Gràcies a totes i a tots!

Després, van tenir lloc d’activitats lúdiques diverses, organitzades pels diferents departaments didàctics i, per acabar la Diada, una exhibició de la Colla Bastonera del nostre institut.

 

I ara, us indiquem quines han estat les persones guardonades durant la Diada de Sant Jordi 2019:

LLENGUA CATALANA:

Poesia:

  • 1r premi de 1r Cicle: Fatumata Diallo (1B)
  • 2n premi de 2n Cicle: Flor Muñoz (4B)
  • 1r premi de 2n Cicle: Zaira Mercado (3C)
  • 2n premi Batxillerat: Òscar Romero (2A)
  • 1r premi Batxillerat: Núria Baños (2C)

Narrativa:

  • 2n premi 1r Cicle:Judit Arruego (1C)
  • 1r premi de 1r Cicle: Laia Montalvo (2A)
  • 2n premi de 2n Cicle: Flor Muñoz (4B)
  • 1r premi de 2n Cicle: Marc Garcia Vílchez (4C)
  • 1r premi Batxillerat: Cristina González (2C)

Microrelat:

  • 1r premi: Dana Vicente Herreros (4B)

Fotografia:

  • Adrián Hernández (1r de Batxillerat)

 

LLENGUA CASTELLANA:

Poesia:

  • 2n premi 1r Cicle: Luna Keryan Pastelero
  • 1r premi de 1r Cicle: Marta Amorós Aguilar
  • 2n premi de 2n Cicle: Flor Muñoz Vela
  • 1r premi de 2n Cicle: Ester Bellido
  • 2n premi Batxillerat: Òscar Romero López
  • 1r premi Batxillerat: Mario López Ruiz

Narrativa:

  • 2n premi 1r Cicle: Nora Pulido Güeto
  • 1r premi de 1r Cicle: Anyli Urios Moctezuma
  • 2n premi de 2n Cicle: Marta Muñoz
  • 1r premi de 2n Cicle: Maria Turdy
  • 1r premi Batxillerat: Cristina González Garcia

Microrelat:

  • 1r premi: Mario López Ruiz
CONCURS FOTOGRÀFIC “Finestres” d’Educació Visual i Plàstica:
  • 2n premi: Lara Morante
  • 1r premi: Irene Morante

 

L’enhorabona  a totes i a tots per la vostra participació!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

XHTML: Trieu una d'aquestes etiquetes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>