SANT JORDI

Ahir 23 d’abril de 2018 va esdevenir una de les celebracions importants a l’Ítaca, Sant Jordi.

Els alumnes durant el mes anterior a la celebració de la diada elaboren produccions literàries principalment en els diferents idiomes del centre (castellà, català, anglès i francès), els departaments de cada especialitat valoren totes les produccions i finalment el dia de Sant Jordi s’atorguen els premis per cada categoria.

Moltes d’aquestes produccions també són presentades al concurs literari que organitza l’Ajuntament de Sant Boi de Llobregat.

Altres departaments també organitzen concursos com el de “fotografia matemàtica”, “cartells de Sant Jordi”, etc…de manera que durant la celebració de Sant Jordi premien els guanyadors.

D’altra banda, un cop acabada l’entrega de premis, els alumnes realitzen una gimcana per tot el centre on poden gaudir de les diferents proves proposades pels departaments.

A continuació us exposem els alumnes premiats durant la diada d’ahir:

PREMIATS/DES AJUNTAMENT SANT BOI
CATEGORIA MODALITAT ALUMNAT
CATEGORIA A 1r I 2n ESO Ll Castellana         Narrativa                     1r PREMI LUCÍA HERRERA
Ll Castellana Narrativa                    2n PREMI DANIEL ARNAU
Ll Anglesa                  2n PREMI ANDREA ARGANDOÑA
CATEGORIA B 3r I 4t ESO Ll Castellana Narrativa                     1r PREMI MARIA FERNÁNDEZ
Ll Castellana Poesia                         1r PREMI MARIA FERNÁNDEZ

Ll Castellana           Guió Dramàtic                1r PREMI

JÚLIO ESTÉVEZ
Ll Catalana Poesia                          1r PREMI JÚLIA GARCÍA
Ll Catalana             Guió Dramàtic                1r PREMI JÚLIO ESTÉVEZ
Ll  Catalana Narrativa                    2n PREMI MARIA FERNÁNDEZ
CATEGORIA C 1r I 2n BATXILLERAT Ll Castellana Narrativa                      1r PREMI IRINA BELMONTE
Ll Castellana Poesia                         1r PREMI ARIADNA PUÉRTOLAS
Ll Catalana             Poesia                            1r PREMI IRINA BELMONTE
Ll Catalana                Guió Dramàtic              2n PREMI IRINA BELMONTE
Ll  Catalana Narrativa                         2n PREMI CRISTINA GARCÍA

 

DEPARTAMENT DE LLENGÜES ESTRANGERES
CATEGORIA MODALITAT ALUMNAT
CATEGORIA A         1r I 2n ESO 1r PREMI ANDREA ARGANDOÑA
CATEGORIA B         3r I 4t ESO 1r PREMI MARIA FERNÁNDEZ
2n PREMI JÚLIO ESTÉVEZ
CATEGORIA C         1r I 2n BATXILLERAT 1r PREMI ARIADNA PUÉRTOLAS
2n PREMI NATALIA TORRES
FRANCÈS 1r PREMI NATALIA TORRES

 

DEPARTAMENT DE LLENGUA I LITERATURA CATALANA
CATEGORIA MODALITAT ALUMNAT
1r ESO NARRATIVA DANIEL ARNAU
3r ESO POESIA ALBA DOMÍNGUEZ
4t ESO POESIA JÚLIA GARCÍA
NARRATIVA MARINA FERNÁNDEZ
GUIÓ DRAMÀTIC
JÚLIO ESTÉVEZ
1r BATXILLERAT POESIA SASKIA PAMELA URDIALES
NARRATIVA JUDITH GARCÍA
CRÒNICA SOCIAL Menció Honorífica GEMMA ROS
2n BATXILLERAT POESIA IRINA BELMONTE
NARRATIVA CRISTINA GARCÍA
GUIÓ DRAMÀTIC IRINA BELMONTE

 

DEPARTAMENT DE LLENGUA I LITERATURA CASTELLANA
CATEGORIA MODALITAT ALUMNAT
1r ESO POESIA MAR GIMENO
NARRATIVA AROA MORENO
2n ESO POESIA ANDREA ARGANDOÑA
NARRATIVA VERÓNICA CANTERO
3r ESO POESIA ANDREA JORDÁN   Y      ALBA DOMÍNGUEZ
NARRATIVA ÁLEX LEÓN
GUIÓ DRAMÀTIC CARLOS FERNÁNDEZ
4t ESO POESIA LETICIA HERRERO
NARRATIVA ÁLEX ORTÍ
GUIÓ DRAMÀTIC
WENQI ZHOU
1r BATXILLERAT POESIA LAURA MOYA
NARRATIVA MINA CHARKI
2n BATXILLERAT POESIA IRINA BELMONTE
NARRATIVA DIEGO MADRID
GUIÓ DRAMÀTIC LÍDIA EDO

 

DEPARTAMENT D’EXPRESSIÓ ( VISUAL I PLÀSTICA)
CATEGORIA MODALITAT ALUMNAT
1r ESO 1r PREMI CARTELL
IZAN MARÍN CALLEJA
4t ESO 2n PREMI CARTELL
JÚLIA GARCÍA CAÑETE

 

DEPARTAMENT MATEMÀTIQUES
PROVES CANGUR
NIVELL PREMI ALUMNAT
4t ESO Millor puntuació Ítaca
MOHAMMED ZEMMOURI
1r BATXILLERAT Millor puntuació Ítaca
JUDITH GARCÍA
CONCURS FOTOGRAFIA MATEMÀTICA
NIVELL CURS ALUMNAT
1r ESO 1r ESO B VÍCTOR ORTÍ FIGUERES
2n ESO 2n ESO A ÉRIK SÁNCHEZ MUÑOZ
3r ESO 3r ESO C GAEL ALBESA VINUESA
4t ESO 4t ESO B JÚLIO ESTÉVEZ PORRAS
BATXILLERAT 1r BATXILLERAT A EVELYN VIZUETA VITA
PROFESSORAT XAVIER GOMÍS SANDUA
DEPARTAMENTCIÈNCIES NATURALS
CATEGORIA MODALITAT GRUP PREMIAT
ESO 1r NIVELL Reciclatge-Hort
1r ESO B                                    Delegats Mediambientals:     Nerea Zárate i Joana Gelís
ESO 2n NIVELL Reciclatge-Hort
4t ESO A                                    Delegats Mediambientals:            Marc Collazos i Xavi Martínez

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

XHTML: Trieu una d'aquestes etiquetes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>