Lliurament premis Sant Jordi


 

PREMIS LITERARIS


1r 2n ESO

Narrativa

1r premi: Elna Rotgés – 1r ESO A

2n premi: Erwin Chiorean – 2n ESO A

Poesia

1r premi: Jan Arco Bahí – 2n ESO C

2n premi:  Elisa Serra – 2n ESO A

3r i 4t ESO

Poesia

1r premi: Eudald Cardozo Vallhonrat – 4t ESO A

2n premi: Líam Pascual Sánchez-Cid – 4t ESO A

Narrativa

1r premi: Maria Felius Giné – 3r ESO

2n premi: Andrea Molina Aguado – 3r ESO

1r i 2n BATX.

Poesia

1r premi: Mariona Juan Sánchez – 2n BATX B

2n premi: Laura Campos – 2n BATX A

Narrativa

1r premi: Dolça Morlino – 1r BATX A

2n premi: Alba de Tena – 1r BATX A


CONCURS FOTOGRAFIA MATEMÀTICA

1r 2n ESO

1r premi: Sembla que l’aixafo, Martí Macià – 2n ESO C

2n premi: Arcs de pneumàtics, Elna Rotgés – 1r ESO A

3r i 4t ESO

1r premi: Gotes aritmètiques, Alexia Armengol – 3r ESO C

2n premi: Grup bombolla d’espirals de Fibonacci, Sara Fíguls – 3r ESO C

1r i 2n de BAT

1r premi: L’ordre de les operacions altera el resultat?, Mohamed Lamkadmi – 1r BATX B

2n premi: Lliris x pi, Dolça Morlino – 1r BATX A

Professors

1r premi: Histograma dendrocronològic, Elisenda Cirera

2n premi: Procés estocàstic, Raimon Guarro


PUNTS DE LLIBRE

1r i 2n ESO

1r premi: Elna Rotges – 1r ESO A

2n premi: Pau Barragan – 1r ESO A

Finalistes: Marc Cotarelo, Carla Zamora, Marta Reig, Arianna Amills

3r i 4t ESO

1r premi: Anna Aubets

2n premi: Btihal Fakher

Finalistes: Eudald Cardozo, Abril Alsina, Nora Zouaghi, Maria Carrasco


CONCURS FER UN OBJECTE AMB MATERIAL RECICLAT

1r 2n ESO 

1r premi: Sopa de lletres, Biel Santmartí – 2n ESO C

2n premi: Gerro amb roses, Marta Reig – 1r ESO B

3r i 4t ESO

1r premi: Dispensador d’aigua, Maria Carrasco – 3r ESO C


HAIKUS ANGLÈS

1r 2n ESO

1r premi: Elna Rotgés – 1r ESO A

2n premi: Núria Vilà – 2n ESO A

3r i 4t ESO

1r premi: Andrea Molina – 3r ESO B

2n premi: Alexia Armengol – 3r ESO C

1r i 2n de BAT

1r premi: Laura Badia – 1r BATX B

2n premi: Martina Gonfaus – 1r BATX B

 

FOTOFILOSOFIA

Selecció de les cinc millors fotofilosofies.

Pau Ferré – 1r BATX B

Jana Santamaria – 1r BATX B

Berta Colillas – 1r BATX A

Maria Comellas – 1r BATX B

Martina Gonfaus – 1r BATX B