Llistat de correus del professorat

Per fer front a aquesta situació excepcional hem de prendre mesures extraordinàries.

Per això, hem de buscar nous canals de comunicació i, per poder mantenir el contacte professorat-alumnat-famílies, us deixem el llistat de correus interns de l’equip de mestres de l’escola.

Demanem que les famílies us poseu en contacte enviant un missatge al correu dels tutors/es dels vostres fills/es. D’aquesta manera, el mestre/a us enviarà per correu els materials i recursos a mesura que en vagi suggerint de nous.

A més a més, recordem que l’alumnat de 4t, 5è i 6è ja té compte de correu de l’escola i se li enviarà directament aquest material i recursos.

CORREU
Albert Villarroya albert@catalunyasab.cat
Analía Etchebest analia@catalunyasab.cat
Anna Triano anna@catalunyasab.cat
Araceli Trullenque araceli@catalunyasab.cat
Berta Villa berta@catalunyasab.cat
Carme Guerrero carme@catalunyasab.cat
Carol Sánchez carol@catalunyasab.cat
Celia Márquez celia@catalunyasab.cat
Cristina Alvarez cristina@catalunyasab.cat
Cristina Puig crisp@catalunyasab.cat
Cristina González cristinagonzalez@catalunyasab.cat
Dina Frí­as dina@catalunyasab.cat
Eva Cobo eva@catalunyasab.cat
Gina Cruz gina@catalunyasab.cat
Gloria Pérez gloria@catalunyasab.cat
Guille Lledo guille@catalunyasab.cat
Jacinto Pizarro jacinto@catalunyasab.cat
Josep Gilabert josep@catalunyasab.cat
Josep Miquel Alonso josepmiquel@catalunyasab.cat
Laura Aranda laura@catalunyasab.cat
Lí­dia Sánchez lidia@catalunyasab.cat
Maria Estarlí maria@catalunyasab.cat
Marina Barceló marina@catalunyasab.cat
Mireia Carné mireia@catalunyasab.cat
Miriam Nieto miriam@catalunyasab.cat
Muntsa Molins muntsa@catalunyasab.cat
Natalia Albert natalia@catalunyasab.cat
Nina Martínez nina@catalunyasab.cat
Núria Ruíz nuria@catalunyasab.cat
Olga Bertran olga@catalunyasab.cat
Vicent Ferrando vicent@catalunyasab.cat
Carme Peyra carmepeyra@catalunyasab.cat
Meri López meri@catalunyasab.cat

MOLTES FELICITAAAATS !!!! #joemquedoacasa

NENES I NENS DE P3, P4 I P5

PER A TOTES I TOTS ELS QUE HEU CELEBRAT EL VOSTRE ANIVERSARI DURANT AQUESTS DIES DE CONFINAMENT…

LES MESTRES I TOT EL PERSONAL DE L’ESCOLA US VOLEM DIR:

MOLTES FELICITAAAAATS !!!!

Cliqueu el pastís!!

 

 

US TROBEM A FALTAR I US ESTIMEM MOLTÍSSIM !!

PETONS I ABRAÇADES FORTES !!

CUIDEU-VOS MOOOLT I SOBRETOT … #JOEMQUEDOACASA

LES MESTRES D’EDUCACIÓ INFANTIL

FAMÍLIES, US TOCA A VOSALTRES! #joemquedoacasa

Hola, famílies de l’escola Catalunya,
Ara que ja heu vist les cares de l’equip humà del nostre centre, ens encantaria veure-us a vosaltres.
Per això us demanem que ens envieu una foto vostra al correu joemquedoacasa@catalunyasab.cat 

Us deixem un vídeo tutorial de com fer-ho directament amb el mòbil!

MOLTES GRÀCIES!

 

#Joemquedoacasa, l’Hivern a P3

L’hivern ja s’ha acabat i us volem mostrar algunes de les activitats que hem fet sobre aquesta estació.

A més de parlar de les seves característiques: temps, peces de roba que fem servir, els colors, hem escoltat l’audició de Vivaldi i hem fet dos murals.

  • Mural on hem pintat amb els colors de l’hivern i li hem enganxat diferents peces de roba pròpies de l’estació. Aquestes peces de roba, són dibuixos que hem pintat i punxat amb punxó.
  • Mural d’un arbre de l’hivern amb pintura.

També hem pogut gaudir de dos contes: “Els bons amics” i “La balena a l’hivern” i fer un experiment !!!

Llegeix més»

#joemquedoacasa Educació Infantil Propostes per fer a casa

#joemquedoacasa
Hola famílies:
Cal compaginar temps de joc autònom en què l’infant decideixi què vol fer i com, amb temps d’activitats compartides amb l’adult.
Per al temps de joc autònom hem de posar a l’abast de l’infant materials diversos amb els quals pugui elaborar el seu joc: materials… Llegeix més»