L’Institut viu un Sant Jordi diferent

Divendres 23 d’abril, l’Institut va viure una jornada diferent on els premis literaris, matemàtics i de dibuix van ser els protagonistes. També es van realitzar diferents tallers relacionats amb el Sant Jordi. A continuació podeu consultar els guanyadors dels premis:

P R E M I A T S  S A N T  J O R D I  2021

CATALÀ

Premis literaris en llengua catalana Ramon Folch i Camarasa

1r d’ESO

1r premi: Arnau Simón Hosa (C)

2n premi: Gerard Soria Truyols (D)

3r premi: Gerard Sánchez (A)

Accèssit: Laia Peregrina Segarra (B)

2n d’ESO

1r premi: Lara Arranz Sánchez (A)

2n premi: Ainhoa Romero Pedrosa (B)

3r premi: Paula Méndez Ramos (D)

Accèssit: Jackarys Sánchez-Cortés Cuello (C)

3r d’ESO

1r premi: Laia Merino Bonfill (B)

2n premi: Ariadna Méndez Homs (C)

3r premi: Irene Sánchez Fabregas (C)

Accèssit: Laura Fernández Piña (B)

4t d’ESO

1r premi: Idaira Peña Soley (D)

2n premi: Mariona Méndez Homs (B)

3r premi: Aina Pradell Collado (A)

Accèssit: Judit Félez Guerrero (E)

Accèssit: Cristian Piedra Morales (F)

1r i 2n de Batxillerat

1r premi: Anna Ortiz Catalán (2n de batxillerat D)

2n premi: Martí Mans Gallardo (2n de batxillerat C)

3r premi: Joan Egea Reyes (2n de batxillerat A)

Accèssit: Helena Durán Llorca (1r de batxillerat D)

CASTELLÀ

Concurs literari en llengua castellana

2n d’ESO

1r premi: Frustrado poeta de Lara Arranz (A)

2n premi: Amar de Claudia Montasell (c)

accèssit: La muerte de Marina Ricart Cabeza (d)

3r d’ESO

1r premi: Duele. ¿Lo sabías? de Nadia Hernández Luque (A)

2n premi: Caras ocultas de Iván Pachón Fernández (D)

3r premi: Lo que nos ata de Mireia Sala Rebolo (a)

4t d’ESO

1r premi: Guernica de Laia Rimbau Gómez

2n premi: El cisne y el pez de Federico Nuñez Acosta (c)

3r premi: Salvador Dalí de Marina Martínez

Batxillerat i Cicle Formatiu

1r premi: Refugio de Janira Martín (1c)

2n premi: Soledades de Alejandro Maleno Kura (1c)

accèssit: Lamento de Marta Blanco (1c)

 

Concurs ILUSTRACIÓN “El diablo de la botella”

1r d’ESO A: Erika Casas Fajardo

1r d’ESO B: Maria Torres Bermejo

1r d’ESO C: Alazne Llaó Borrego

1r d’ESO D: Candela Muñoz Villacorta

CLÀSSIQUES

Concurs literari en llengües clàssiques

    • 1r premi: Rubén Arranz (Manzana) de 1BatC

    • 2n premi: Laia Rimbau (0202) de 4D

    • 2n premi ex aequo: Marta Blanco (Y Marsias lloró) de 1Batc

    • Accèssit: Marta González (Figures perfectes) de 4B

ANGLÈS

Concurs literari en llengües estrangeres

1r d’ESO i 2n d’ESO

1r premi: Lara Arranz Sánchez (2n A)

2n premi: Laura Farell Domínguez (2n A)

3r premi: Judith Rull Viadé (2n B)

Accèssit: Ona Ibarz Casal (2n A)

3r d’ESO i 4t d’ESO

1r premi: Miguel Ángel Ramírez (4t B)

2n premi: Ruth Tió Pérez (3r A)

3r premi: Laia Merino Bonfill (3r B)

Accèssit: Valentina Casas Duque (3r B)

Batxillerat i Cicle Formatiu

1r premi: Alexis González García (2n Batx B)

2n premi: Max Pérez Córcoles (2n Batx A)

3r premi: Marta García Villalba (2n Batx A)

Accèssit: Aaron Baños Tena (2n Batx B)

FRANCÈS

Concurs literari en llengües estrangeres

1r d’ESO i 2n d’ESO

1r premi: Clàudia Montasell Torres (2n C): Poema: “Soyez ma propre étoile”

1r premi: Houda Chiheb Kaudi

2n premi: Anais Galindo Sequera ( 2n C): Poema:“Le Printemps”

3r premi: Jana Ariño Cruz (1r D): Narració: “La reine Shiganshina”

Accèssit: Satou Konate (2n C): Poema: “De loin mais de près”

3r d’ESO i 4t d’ESO

1r premi: Laia Rimbau Gómez (4t D): Narració:“1939-1945”

2n premi: Nadia Hernández Luque (3r A): Narració: “Fait mal, tu le savais?”

3r premi: Raquel Alcaraz Téllez (4t D): Narració: “Pluie”

Accèssit: Pep Viltró Claramunt (4t D): Narració: “La Carotte”

VISUAL I PLÀSTICA

Exposició d’arts plàstiques de Can Cortès

  • 1rA

    • 1r premi: LAIA GARCÍA

    • 2n premi: JÚLIA CABRERA

  • 2A

    • 1r premi: NATÀLIA MATA

    • 2n premi: ERIKA PIÑERO

Concurs de disseny de la carpeta i fons de pantalla de l’institut curs 2020-2021:

1r Premi: NOÉLIA SÁNCHEZ

  • 2n Premi: MARC FERNÁNDEZ

Concurs portada llibret d’Oferta Educativa municipal pel curs 2020-2021:

1r Premi: ANDREA GONZÁLEZ

MATEMÀTIQUES

Millor classificat a les proves Proves Cangur de l’edició 2021 de tot l’institut:

  • Millor de 1r Emma Lluch Mas

  • Millor de 2n Félix Llaó Borrego

  • Millor de 3r Mireia Sala Rebolo

  • Millor de 4t Gerard Novell Hernández

  • Millor de 1r bat Pol Puig Puy

  • Millor de 2n bat Joel García Miñana

Concurs de fotografia matemàtica de 2n d’ESO i 4t d’ESO

  • 2n ESO

    • 1r premi Judith Rull Viadé

    • 2n premi Claudia Montasell Torres

  • 4t ESO

    • 1r premi Cesc Segalés Torres

    • 2n premi Judit Parras Cruz

 

A continuació podeu veure la galeria de fotografies de l’alumnat premiat:

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

XHTML: Trieu una d'aquestes etiquetes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>