Divendres 23 d’abril, l’Institut va viure una jornada diferent on els premis literaris, matemàtics i de dibuix van ser els protagonistes. També es van realitzar diferents tallers relacionats amb el Sant Jordi. A continuació podeu consultar els guanyadors dels premis:
P R E M I A T S S A N T J O R D I 2021
CATALÀ
Premis literaris en llengua catalana Ramon Folch i Camarasa
1r d’ESO
1r premi: Arnau Simón Hosa (C)
2n premi: Gerard Soria Truyols (D)
3r premi: Gerard Sánchez (A)
Accèssit: Laia Peregrina Segarra (B)
2n d’ESO
1r premi: Lara Arranz Sánchez (A)
2n premi: Ainhoa Romero Pedrosa (B)
3r premi: Paula Méndez Ramos (D)
Accèssit: Jackarys Sánchez-Cortés Cuello (C)
3r d’ESO
1r premi: Laia Merino Bonfill (B)
2n premi: Ariadna Méndez Homs (C)
3r premi: Irene Sánchez Fabregas (C)
Accèssit: Laura Fernández Piña (B)
4t d’ESO
1r premi: Idaira Peña Soley (D)
2n premi: Mariona Méndez Homs (B)
3r premi: Aina Pradell Collado (A)
Accèssit: Judit Félez Guerrero (E)
Accèssit: Cristian Piedra Morales (F)
1r i 2n de Batxillerat
1r premi: Anna Ortiz Catalán (2n de batxillerat D)
2n premi: Martí Mans Gallardo (2n de batxillerat C)
3r premi: Joan Egea Reyes (2n de batxillerat A)
Accèssit: Helena Durán Llorca (1r de batxillerat D)
CASTELLÀ
Concurs literari en llengua castellana
2n d’ESO
1r premi: Frustrado poeta de Lara Arranz (A)
2n premi: Amar de Claudia Montasell (c)
accèssit: La muerte de Marina Ricart Cabeza (d)
3r d’ESO
1r premi: Duele. ¿Lo sabías? de Nadia Hernández Luque (A)
2n premi: Caras ocultas de Iván Pachón Fernández (D)
3r premi: Lo que nos ata de Mireia Sala Rebolo (a)
4t d’ESO
1r premi: Guernica de Laia Rimbau Gómez
2n premi: El cisne y el pez de Federico Nuñez Acosta (c)
3r premi: Salvador Dalí de Marina Martínez
Batxillerat i Cicle Formatiu
1r premi: Refugio de Janira Martín (1c)
2n premi: Soledades de Alejandro Maleno Kura (1c)
accèssit: Lamento de Marta Blanco (1c)
Concurs ILUSTRACIÓN “El diablo de la botella”
1r d’ESO A: Erika Casas Fajardo
1r d’ESO B: Maria Torres Bermejo
1r d’ESO C: Alazne Llaó Borrego
1r d’ESO D: Candela Muñoz Villacorta
CLÀSSIQUES
Concurs literari en llengües clàssiques
-
-
1r premi: Rubén Arranz (Manzana) de 1BatC
-
2n premi: Laia Rimbau (0202) de 4D
-
2n premi ex aequo: Marta Blanco (Y Marsias lloró) de 1Batc
-
Accèssit: Marta González (Figures perfectes) de 4B
-
ANGLÈS
Concurs literari en llengües estrangeres
1r d’ESO i 2n d’ESO
1r premi: Lara Arranz Sánchez (2n A)
2n premi: Laura Farell Domínguez (2n A)
3r premi: Judith Rull Viadé (2n B)
Accèssit: Ona Ibarz Casal (2n A)
3r d’ESO i 4t d’ESO
1r premi: Miguel Ángel Ramírez (4t B)
2n premi: Ruth Tió Pérez (3r A)
3r premi: Laia Merino Bonfill (3r B)
Accèssit: Valentina Casas Duque (3r B)
Batxillerat i Cicle Formatiu
1r premi: Alexis González García (2n Batx B)
2n premi: Max Pérez Córcoles (2n Batx A)
3r premi: Marta García Villalba (2n Batx A)
Accèssit: Aaron Baños Tena (2n Batx B)
FRANCÈS
Concurs literari en llengües estrangeres
1r d’ESO i 2n d’ESO
1r premi: Clàudia Montasell Torres (2n C): Poema: “Soyez ma propre étoile”
1r premi: Houda Chiheb Kaudi
2n premi: Anais Galindo Sequera ( 2n C): Poema:“Le Printemps”
3r premi: Jana Ariño Cruz (1r D): Narració: “La reine Shiganshina”
Accèssit: Satou Konate (2n C): Poema: “De loin mais de près”
3r d’ESO i 4t d’ESO
1r premi: Laia Rimbau Gómez (4t D): Narració:“1939-1945”
2n premi: Nadia Hernández Luque (3r A): Narració: “Fait mal, tu le savais?”
3r premi: Raquel Alcaraz Téllez (4t D): Narració: “Pluie”
Accèssit: Pep Viltró Claramunt (4t D): Narració: “La Carotte”
VISUAL I PLÀSTICA
Exposició d’arts plàstiques de Can Cortès
-
1rA
-
1r premi: LAIA GARCÍA
-
2n premi: JÚLIA CABRERA
-
-
2A
-
1r premi: NATÀLIA MATA
-
2n premi: ERIKA PIÑERO
-
Concurs de disseny de la carpeta i fons de pantalla de l’institut curs 2020-2021:
1r Premi: NOÉLIA SÁNCHEZ
-
2n Premi: MARC FERNÁNDEZ
Concurs portada llibret d’Oferta Educativa municipal pel curs 2020-2021:
1r Premi: ANDREA GONZÁLEZ
MATEMÀTIQUES
Millor classificat a les proves Proves Cangur de l’edició 2021 de tot l’institut:
-
Millor de 1r Emma Lluch Mas
-
Millor de 2n Félix Llaó Borrego
-
Millor de 3r Mireia Sala Rebolo
-
Millor de 4t Gerard Novell Hernández
-
Millor de 1r bat Pol Puig Puy
-
Millor de 2n bat Joel García Miñana
Concurs de fotografia matemàtica de 2n d’ESO i 4t d’ESO
-
2n ESO
-
1r premi Judith Rull Viadé
-
2n premi Claudia Montasell Torres
-
-
4t ESO
-
1r premi Cesc Segalés Torres
-
2n premi Judit Parras Cruz
-
A continuació podeu veure la galeria de fotografies de l’alumnat premiat: