Divendres passat, 26 d’abril, l’Institut va celebrar, com cada any, la diada de Sant Jordi. Professors i alumnes van participar d’ aquest esdeveniment amb diferents actuacions artístiques i literàries. A més, es van entregar els premis en les diverses categories i modalitats: poesia, narració, còmic en anglès, English project, Bisbe Aswards, fotografia matemàtica i dibuix.
Cal destacar la meravellosa actuació de la ballarina Emma Shelly (3r C) i el seu acompanyant de l’escola de dança que ens van permetre gaudir d’una peça de ball contemporània, la cançó de Yassin el Harrak (2n E) i del grup de francés (2n), la participació del professor de música Àlex Moreno (guitarra) amb els alumnes de segon (flautes i carillons).
També hem d’agraïr l’esforç del professor Andrés Sánchez que es va encarregar de la coordinació de l’esdevendiment i del departament de català que es va encarregar de les actuacions literàries, teatrals i audiovisual-creatives.
A continuació, us deixem el recull de les creacions i guanyadors d’aquest any:
Presentació:
Poesia – Vídeos creatius
Coordinació: Laia Soler (professora de Llengua catalana)
Premis de llengües estrangeres:
English Project 1r premi: Matilde Ortín (2n D) 2n premi: Iman Raza (2n D)
|
Còmic
3r ESO
1r premi: Peter the clown, de Andrea Lima i María Manrique (3r B)
2n premi: Nothin is impossible, de Lucía Vela, Alina Zaffar i Doha Choulli (3r B)
4t ESO
1r premi: Non-Binary, de Carles Marín (4t C)
2 n premi: Mother-Daughter, de Nerea Pascual, Nora Andrade, Belén Pazmiño i Merlin Núñez (4t B)
Bisbe Awards
Millor pel·lícula: How not to be an exorcist (Helena Peñalver, Brayan Díaz, Ibrahim Tahiri, Joaquín Vargas i Carlos Narváez).
Millor actor: Brayan Díaz
Millor actriu: Geraldine Bejanaro
Millor guió: The mystery of the ghost (Yassin el Kaisi, Judith Molina, Carles Marín, Marta Cerezo i Ainhoa Navarro).
Premis de llengua calana:
Prosa
Primer Cicle:
1r premi: El noi del malson, de Mira Nazir (1n B)
2n premi: L’Apocalipsi, de Clàudia Llop (2n C)
Segon Cicle:
1r premi: L’aventura d’en Pau Tufet, de Marc Martín (4t C)
2n premi: Últimes paraules, de Carles Marín (4t D)
Batxillerat:
1r premi: Una història gens normal, de Ana M. Mecha (2n A)
2n premi: La veritable història, de Ana Salido (1r B)
Poesia
Primer Cicle:
1r premi: Dibuixar, de Núria Casellas (2n D)
2n premi: Sant Jordi, de Adrià Luque (2n C)
Segon Cicle:
1r premi: Quan la nit és freda, de Nàdia Coccilio (4t C)
2n premi: L’Engranatge, de Lissandro Arcentales (4t D)
Batxillerat:
1r premi: Per què ho puc fer?, de Melanye Díaz (2n B)
2n premi: Perduda estic, de Hamna Raza (1r A)
Premis de llengua castellana:
Prosa:
Primer cicle:
1r premi: Mi historia, de Lucía Muñoz León 2C
2n premi: Corta amistad, de Lucy He 1C
Segon cicle:
1r premi: El guardián de los armarios, de Helena Peñalver (4t B)
2n premi: Hagas lo que hagas, Emma Shelly Colomer (3r C)
El beso del olvido, de Judith Toboso (3r D)
Batxillerat:
1r premi: ¿Me lo puedo quedar?, de Tania Pastor (1r B)
2n premi: El elixir de la vida, de Sonia Bautista (1r B)
Poesia:
Primer cicle:
1r premi: Risas de boda, de Laia Borrajo (2n C)
2n premi: Mi universo, Aina Maldonado (1r B)
Segon cicle:
1r premi: La piel que necesito, de Saïd Ramos (4D)
2n premi: Palabreja, de Nadia Coccilio Coulibaly 4C
Por fin, de Brian Bonilla 3C
Batxillerat:
Deserts
Premis d’ EVP:
Primer cicle:
1r premi: Núria Caselles (2n D)
Segon cicle:
Desert
Batxillerat:
1r premi: Tània Pastor (1r B)
Laura Fernández (2n A) (ex aequo)
Premis de Matemàtica:
Primer cicle:
1r premi: Infinit, de Clàudia Llop Pomar (2n C)
2n premi: A l’ombra, de David Casañas Prat (1r d)
Segon cicle:
1r premi: Geometry even in…, de Emma Shelly Colomer (3r C)
2n premi: Torre de..., Oriol Martínez Carpena (4t C)
Batxillerat:
1r premi: Succeció elàstica, de Laura Fernández Martínez (2n A)
2n premi: Vestir-se de…, 1rA Batx. Amal El Hammoudi El Harchaoui