PREMIS JOCS FLORALS SANT JORDI 2017

El passat divendres 21 vam celebrar la Diada de sant Jordi a l’institut, durant aquesta festa vam fer entrega dels premis dels Jocs Florals, cal destacar que enguany hi ha hagut molta participació. Els premiats són els següents:

1r ESO
CATALÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM i COGNOMS DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
 HAIKÚ 1r PREMI Pintem el cel Iris Martínez Martina Valls 1r B
2n PREMI Abans de morir Ivan Rodríguez Legendorio 1r C
NARRATIVA Accèssit Aventura en St Jordi Mar Camprubí Jo 1r B
Accèssit Sant Jordi Nil Gavilán Patufet 1r A
CASTELLÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
 POESIA 1r PREMI Tu y yo Iris Martínez Anna Puig
2n PREMI Planeta Irene Marín Eneri
ANGLÈS TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
1r PREMI The observation Roger Salmerón Roger  1rA
2n PREMI Saint Georges Jan Blanco
2n ESO
CATALÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
POESIA 1r PREMI Passat Helena Ortiz IVA 2n B
1r PREMI Pensaments Foscos Júlia Solsona The Boss 2n C
2n PREMI Aires de Grandesa Roc Pagés Antonio de Villaroel 2n D
2n PREMI Perduda Alexia Domenech La noia perduda 2n B
Prosa queda desert
CASTELLÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
Poesia 1r PREMI Náufrago Javier Pérez Náufrago 2n A
1r PREMI Un futuro sin ti Berta Ruiz Colacao 2n C
2n PREMI Mi vida Dídac Navarro Cadic 2n C
Narrativa queda desert, no s’ha presentat ningú.
ANGLÈS TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
I 1r PREMI Saint George’s Day Alícia Navarro 2n A
2n PREMI George and the drangon Miriam El Loukili 2n A
3r ESO
CATALÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
POESIA 1r PREMI Les Orenelles Irene Rodrígues Flor 3r B
2n PREMI Poema Sant Jordi Álex Pérez CAdafalch Xela PC 3rA
Narrativa 1r PREMI L’ última batalla Néstor Rodríguez Coltain 3rB
2n PREMI Les aventures d’en Bruc Serra Guerau Orús Bruc Serra 3r C
CASTELLÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
poesia 1r PREMI En un aprieto como Lope me encuentro… Marc Puig Canet 3rA
2n PREMI Mi Percepción Manel Piqué Th. Wst 3rA
ANGLÈS TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
Narrativa 1r PREMI Sant George’s Legend Eric Ramos 3r C
2n PREMI Sant George’s Legend Paula Farré 3r A
4t ESO
CATALÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
Prosa 1r premi Ningú parla del drac Ariadna Martínez Perhaps 4t A
2n premi Els somnis d’un orfe Xènia López Efímero 4t A
Poesia 1r premi Haikú Xenia López Efímero 4t A
2n premi Fugaç Bernat Camps Westbest 4t A
CASTELLÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
I 1r PREMI PROSA Asier. Memorias de Guernica Xènia López Efímero 4tA
2n Prosa Miedo Gisela Jurado Inefable 4tA
1r Poesia Sueños Bernat Camps Westbeast 4tA
2n Poesia Souls distined to be united Denise Simón Dede 4tA
ANGLÈS TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
1r PREMI The boy’s dragon Sofia Marañón
2n PREMI Sergi González
BATXILLERAT
CATALÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
Poesia 1r PREMI Sort, o no? Laia Garrido Cereals 1r B
2n PREMI Haikus Ramon Roset Riverdale 1r B
Narrativa 1r PREMI Ulls de pedra polida Júlia Carbó Casio 1r A
2n PREMI
CASTELLÀ TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
Poesia 1r PREMI poesia La bestia Ramon Roset Riverdala 1r B
2n PREMI Réquiem por un sueño Ainhoa Delgado Orbis Epsilon 1r B
Narrativa 1r PREMI Crónicas de un mundo destrozado Brian Delgado Ihairn 2n btx
2n PREMI
ANGLÈS TÍTOL DE L’OBRA NOM DE L’ALUMNE/A PSEUDÒNIM CURS
1r PREMI Tharkan and the world’s defense Eric Brian 2n Btx
2n PREMI The true story of St George Ramon Roset 1r B

C96-JWOU0AAG03F C97A7lDVoAAq8HZ C97C4esVwAQLnuq C97EkdYXkAAIYQb C97H-kNUQAEdlzu C97KQCdXkAA8_xl C97UffeXUAMkR0c C9655D5VwAAmAN_.jpg:large C96660fUMAMuumC

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.

XHTML: Trieu una d'aquestes etiquetes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>