Activitats St Jordi 2018

Aquest 23 d’abril, tots els alumnes del centre han participat en les activitats organitzades pels diferents departaments, relacionades amb la diada de Sant Jordi: Concursos de poesia, fotografia, cartells, cursa de cotxes solars… L’AMPA, com cada any, participa activament d’aquesta jornada i  subvenciona els premis de les diferents activitats.

Els guanyadors dels diferents concursos d’aquest Sant Jordi 2018 són:

  • Departament de Ll. Castellana:

    • Premio Lengua y literatura castellana “Homenaje a Forges”:
      • Ruth Gameiro Rodríguez  1D
      • Alba García Espinosa  1E
      • Ana Ledesma Bueno  2A
      • Anna Barneda Casanovas  2D
    • 1r premio de Poesía:
      • Adelina Simona Cotuna  3D
    • 2º premio de Poesía:
      • Daniel Navarro Merino  3B
    • 1r premio de Narrativa:
      • Marina Galas Meyer Evert  4A
    • 2º premio de Narrativa:
      • Lucía Rizzo Guerrero  4B
  • Departament de Visual i Plàstica:

    • Àngela Reyes Fernández  3B
    • Marina Torrent Yglesias  1D
    • Cèlia Prats Bartolomé  1C
    • Paula Reyes Fernández  1B
    • Sara Lloret Martínez  2D
    • Tomàs Lloret Martínez  3C
    • Dina El Abbassi Ovaggad  3D
    • Carla Roig Herbera  3D
    • Natasha García Dauden  3B
  • Departament de Ll- Catalana:

    • Premi de Poesia 1r, 2n i 3r d’ESO:
      • Jana Baguer Fàbrega amb “Aparences”  2E
    • Premi de Narrativa 1r, 2n i 3r d’ESO:
      • Carla Barneda Casanovas amb “Els nois de sucre”  2E
    • Carta d’Amor 4rt d’ESO: Julia Torrecabota Shirobokova  4A
  • Departament de Ll. Estrangera:

    • Sofia Kontos  4B: Best Italy picture
    • Amina Tafzati  4A: Best Easter holiday picture
  • Departament de tecnologia – Cursa de cotxes solars

    • 1r d’ESO:
      • 1r premi velocitat: Franc Sanchez i Juan Pablo Ramírez
      • Premi disseny: Odile Barrós i Fiona Baille
    • 2n d’ESO:
      • 1r premi velocitat: Narcís Salleras i Biel Camps
      • Premi disseny: Junhao
    • 3r d’ESO:
      • 1r premi velocitat: Pau Búdria
      • 2n premi velocitat: Ángel Santiago i Rubén López
    • 2n BTX
      • Premi disseny: Oriol Colman