L’equip de docents de l’Institut Escola per al curs 23-24 és el següent:
EQUIP DIRECTIU
- Directora: Anna Testagorda Fernández
- Cap d’estudis de primària: Esther Moreno Valls
- Cap d’estudis de primària adjunta: Delia Reyes Vallejo
- Cap d’estudis de secundària: Anna Colomer Asenjo
- Coordinador Pedagògic de Secundària: David Delgado Leyva
- Secretària: Elena Izquierdo Robledo
MESTRES REFERENTS A INFANTIL
- P3 A: Almudena Fidalgo López
- P3 B: Irene Rubio Alòs
- P4 A: Jennifer del Río i Judith Jiménez
- P4 B: Susana Patón Pardos
- P5 A: Inma Díaz Titos
- P5 B: M. José Mora González
- TEI: Catalina Guzmán Pérez
- Reforç: Manoli Blanco Luna
MESTRES REFERENTS A PRIMÀRIA
- 1r A: Mónica Valledor Gavela
- 1r B: Estel López Beltrán
- 2n A: Montse Fernández Gálvez
- 2n B: Laura González Gómez
- 3r A: Maria Muñoz Muñoz
- 3r B: Inma Solé Martínez
- 4t A: Cristina Martínez Álamo
- 4t B: Mar Clavero Morés i Sara Ruíz
- 5è A: Irene Rodríguez Torres
- 5è B: Cristina Suárez Palanca
- 6è A: Maria Villalvilla Vidal
- 6è B: Maria Alcalde i Isaac Carrizo
PROFESSORS DE SECUNDÀRIA
Referents de cada grup:
- 1r ESO A: Mireia Alegre Sala
- 1r ESO B: Cristina Vargas Villagrasa
- 1r ESO C: Irene Sánchez Jiménez
- 2n ESO A: Elena Santanach Peñacorba
- 2n ESO B: Virginia González Ortiz
- 2n ESO C: Manu Torres Rozas
- 3r ESO A: David Garcia Solà
- 3r ESO B: Fede Gómez Ventura
- 4t ESO A: Meritxell Andreu Segura
- 4t ESO B: Césil Rivera Irigoin
Àrees:
- BIOLOGIA: Anna Colomer i Mireia Alegre
- MATEMÀTIQUES: David Madueño, Césil Rivera i Ernest Rodríguez
- FÍSICA I QUÍMICA: Virgínia González
- TECNOLOGIA: Ricardo Bárcena i Maribel Fernández León
- GEOGRAFIA I HISTÒRIA: David García i Júlia Artés
- LLENGUA CATALANA I LITERATURA: Meritxell Andreu i Paco Ortiz Ballester
- LLENGUA CASTELLANA I LITERATURA: Cristina Vargas, Fede Gómez i Ana Belén Sánchez
- EDUCACIÓ FÍSICA: Iban Navarro i Manu Torres
- VISUAL I PLÀSTICA: Irene Sánchez Jiménez
- MÚSICA: Miquel Àngel Mateu Perales
DOCENTS DE MÚSICA:
M. Dolors Castany Padrós (primària)
Miquel Àngel Mateu Perales (secundària)
ESPECIALISTES D’EDUCACIÓ FÍSICA:
Ismael Ávila Jiménez
Elena Izquierdo Robledo
Ibán Navarro Sánchez
Elisabeth Jiménez Roque i Manu Torres Rozas
ESPECIALISTES D’ANGLÈS:
Ana Mateos Ramírez
Anna Garriga Viñas
Anna Testagorda Fernández
Alba Blanco, Sílvia Poveda, Elena Santanach i Marina Rabassa
DOCENTS D’ATENCIÓ A LA DIVERSITAT A PRIMÀRIA:
Mónica Ruíz Rodríguez
Daniel Domene Barceló
ORIENTACIÓ PSICOPEDAGÒGICA A SECUNDÀRIA:
David Delgado Leyva, Mati Visiedo i Sandra Servisé
ADMINISTRATIVES:
Mireia Ramírez i Sonia Ruíz
CONSERGERIA:
Xavier
Roman
M. Carmen