Orientacions d’activitats

Benvolgudes famílies:

Els i les mestres, seguint orientacions del Departament d’Educació hem obert aquesta pàgina per fer-vos algunes recomanacions per aquests dies. Recordeu que són voluntàries i no és necessari fer-ho tot. A continuació us indiquem els enllaços als quals podeu accedir per cursos i també l’adreça de correu electrònic dels mestres per si teniu algun dubte en alguna de les tasques (recordeu posar a l’assumpte el nom del vostre fill/a). Els enllaços us obriran un document que anirà actualitzant-se.

També us enllacem unes orientacions generals.

Esperem que tothom estigui bé i que aquesta situació duri poc i ens retrobem aviat.

Orientacions per cursos:

P3 orientacions infantil, recomanacions d’anglès
P4 orientacions infantil, recomanacions d’anglès
P5 orientacions infantil, recomanacions d’anglès
1r recomanacions 1r, recomanacions castellà, document d’enllaços, recomanacions música, noves recomanacions
2n recomanacions 2n, recomanacions música
3r recomanacions 3r, recomanacions castellà, recomanacions anglès, recomanacions música, recomanacions català, recomanacions Meri, 3a setmana confinament, 3a setmana coses divertides per fer, instruccions per fer un dau
4t recomanacions 4t, recomanacions castellà, recomanacions anglès, recomanacions música
recomanacions català, recomanacions matemàtiques, recomanacions medi, recomanacions educació física, recomanacions anglès, recomanacions música, passatemps, jeroglífics, recomanacions castellà
carta i recursos, recomanacions castellà, recomanacions educació física, recomanacions anglès, recomanacions música
altres propostes, educació física per a tothom, ioga a casa, jocs de daus, educació física jocs tradicionals
  proposta per a tota la família

Adreces electròniques:

  • Mar: mar@lesciencies.cat
  • Silvia: silvia@lesciencies.cat
  • Nuria: nuria@lesciencies.cat
  • Olga: olga@lesciencies.cat
  • Noemí: noemi@lesciencies.cat
  • Marina: marina@lesciencies.cat
  • Meri: meri@lesciencies.cat
  • Eli: eli@lesciencies.cat
  • David: david@lesciencies.cat
  • Sara: sara@lesciencies.cat
  • Cristina: cristina@lesciencies.cat
  • Joan: joan@lesciencies.cat
  • Toni: toni@lesciencies.cat
  • Dori: dori@lesciencies.cat
  • Ana: ana@lesciencies.cat
  • Maria: maria@lesciencies.cat
  • Pili: pili@lesciencies.

Per contactar amb l’equip directiu ho podeu fer a l’adreça electrònica del centre, esclesciencies@xtec.cat. Us atendre’m el més aviat possible.