Adreces electròniques Mestres

Adriana Valls Lajusticia adriana.valls@escolaceliaartiga.cat
Ana Maria Domínguez García ana.dominguez@escolaceliaartiga.cat
Elisenda Sánchez Freixes elisenda.sanchez@escolaceliaartiga.cat
Elvira Moyano Cervelló elvira.moyano@escolaceliaartiga.cat
Espe López González espe.lopez@escolaceliaartiga.cat
F. Julián Torralba García julian.torralba@escolaceliaartiga.cat
Isa Graell Ruiz isa.graell@escolaceliaartiga.cat
Jordi Tortajada Viñes jordi.tortajada@escolaceliaartiga.cat
Lis Valls Gracia lis.valls@escolaceliaartiga.cat
Margarida Llor Carbonell margarida.llor@escolaceliaartiga.cat
Mariona López Hernández mariona.lopez@escolaceliaartiga.cat
Merche Giménez Álvarez merche.gimenez@escolaceliaartiga.cat
Mireia Guzmán Camafort mireia.guzman@escolaceliaartiga.cat
Mireia Massot Andreu mireia.massot@escolaceliaartiga.cat
Pepa Ferrer Domínguez pepa.ferrer@escolaceliaartiga.cat
Rosa Gil Guijas rosa.gil@escolaceliaartiga.cat
Sònia Tafunell Rivas sonia.tafunell@escolaceliaartiga.cat
Vadó Miró Cogul vado.miro@escolaceliaartiga.cat
Xell Margalef Roman xell.margalef@escolaceliaartiga.cat
Àngels Alcantarilla Canta angels.alcantarilla@escolaceliaartiga.cat
Èric Safont Panisello eric.safont@escolaceliaartiga.cat

Cantada de Nadales

CANTADA DE NADALES 2020
Ja podeu veure els vídeos de la cantada de nadales 2020
Necessitareu l’usuari i la contrasenya dels vostres fills i filles per poder veure els vídeos.
Usuari: 20XXXXXXXX@escolaceliaartiga.cat
Contrasenya: 20XXXXXXXX20XX (o la que hagueu canviat vosaltres)
Tanqueu les sessions que tingueu obertes amb altres comptes de… Llegeix més»

La Gran Nadala 2020

Aquest any hem participat a la Gran Nadala de Canal Reus Televisió d’una manera diferent, l’hem fet virtual. Els alumnes de quart i cinquè hem gravat a l’escola un trosset de la cançó del Petit Taller de Cançons (PeTaCa) Somiem tots junts i canal Reus ha fet un muntatge amb molts altres alumnes de tota la ciutat de la resta d’escoles que han volgut participar. Esperem que xaleu a l’escoltar-la tant com nosaltres al gravar-ho.

Taller de fotografia.

Dilluns, 2 de novembre, el Marc ha realitzat un taller de fotografia a la classe de Cinquè. El Marc és expert en zones de conflicte. Ha explicat termes com:  fotografia expressiva, descriptiva, primer pla,… mirant fotos realitzades per ell mateix a Sarajevo i a Síria i d’altres fetes per altres fotoperiodistes.

Dilluns, 9 de novembre, el Marc ha fet la segona sessió. Ha explicat la diferencia entre “desplaçat” i “refugiat”; els motius que originen una guerra, les guerres actuals que existeixen en el món, ha aprofundit referent als refugiats Saharauis i el conflicte Sirià.

Les dues sessions han estat molt interessants i han après moltes coses.

Aquí podeu veure algunes fotos.