6 d’abril: DIA MUNDIAL DE L’ACTIVITAT FÍSICA

Bon dia nois i noies!!!

Un any més ens complau celebrar el Dia Mundial de l’Activitat Física que degut a la situació excepcional que estem vivint porta per lema: “Gent activa des de casa”.

Aquest any preocupa especialment que els infants i adolescents puguin complir un mínim de 30 minuts d’activitat física diària, ara a casa.

Des de l’escola je hem estat enviant recomanacions d’activitat físiques i continuarem concretant exercicis que podreu anar fent durant les properes setmanes. 

Avui, només volem proposar-vos idees en general per poder anar movent el cos per casa: 

  • Saltar a corda
  • Circuit per caminar o d’obstacles (si ens fiquem música serà més divertit)
  • Vídeos per ballar (el just dance ens agrada a tots).
  • Coreografies de zumba kids senzilles per als petits i de normals per més grans.
  • Vídeos amb diferents exercicis 
  • Exercicis de relaxació (ioga)
  • Exercicis d’expressió corporal (mímica representant esports, oficis, series,…)
  • Utilitzar reptes i activitats que ja hem fet a l’escola els dies de pluja (missió impossible, ping buf, que no caigui el globus, tir a cistella de diferents maneres,…)
  • Preparació de receptes saludables.
  • Limitar les estones que estem davant les pantalles.

Ens agradaria molt veure com feu esport a casa. Ens podeu enviar una foto o un vídeo (1 minut com a màxim) a  admin@escolapinyana.cat,  fent alguna de les activitats que us hem plantejat fins ara, alguna que vulgueu tenint en compte les recomanacions que us acabem de donar o alguna inventada que feu amb la família. 

#joemquedoacasa

Hola a tots i totes!!!

Compartim fotografies de la mona del curs passat…molt bons records…

Correus de l’Equip Educatiu

Us compartim els correus de tots els mestres de l’escola per facilitar la comunicació entre el claustre i les famílies.

Ha de ser una eina que s’utilitzi de forma responsable i d’ús exclusiu per qüestions relacionades amb els alumnes.

Escola c5009149@xtec.cat
Directora Anna Moseguí amosegui@xtec.cat
Cap d’estudis Montse Amella mamella2@xtec.cat
Secretari Javi Hernández jherna78@xtec.cat
P3 Anna Ametlla aametlla@xtec.cat
P4 Mar Farreny mfarren4@xtec.cat
P5 Núria Moncusí nmoncusi@xtec.cat
1er Núria Espinet nespinet@xtec.cat
2n Noemí Perelló noemiperello@gmail.com
3r A Ares Gómez agomez75@xtec.cat
3r M Marina Magri mmagri@xtec.cat
4t O Olga Ortega oortega3@xtec.cat
4t R

EF 6è

Robert Hernàndez rherna42@xtec.cat
5è A Anna Duaso aduaso@xtec.cat
5è E Edu Abella eabella@xtec.cat
6è G Guzmán Navarro gnavar8@xtec.cat
6è M Marisol Font mfont29@xtec.cat
Suports

CI i CM

Mª Teresa Gairoles mgairole@xtec.cat
Suports CS Anna Roure aroure5@xtec.cat
Anglès Mònica Bobet mbobet@xtec.cat
Annabel Agustí aagusti5@xtec.cat
Educació Física Iban Oto ioto@xtec.cat
Religió Evangèlica Jordi Tendero jorditendero1@gmail.com
Religió Catòlica Héctor Redondo hredondo@xtec.cat
Pedagogia Terapèutica Montserrat García mgarc278@xtec.cat
Aula d’acollida iSup. lingüístic Maria Peribañez mperiba2@xtec.cat
Música Blanca Ardiaca mardiac4@xtec.cat
TEI Ceci Domingo cdomin34@xtec.cat