Correus de l’Equip Educatiu

Us compartim els correus de tots els mestres de l’escola per facilitar la comunicació entre el claustre i les famílies.

Ha de ser una eina que s’utilitzi de forma responsable i d’ús exclusiu per qüestions relacionades amb els alumnes.

Escola c5009149@xtec.cat
Directora Anna Moseguí amosegui@xtec.cat
Cap d’estudis Montse Amella mamella2@xtec.cat
Secretari Javi Hernández jherna78@xtec.cat
P3 Anna Ametlla aametlla@xtec.cat
P4 Mar Farreny mfarren4@xtec.cat
P5 Núria Moncusí nmoncusi@xtec.cat
1er Núria Espinet nespinet@xtec.cat
2n Noemí Perelló noemiperello@gmail.com
3r A Ares Gómez agomez75@xtec.cat
3r M Marina Magri mmagri@xtec.cat
4t O Olga Ortega oortega3@xtec.cat
4t R

EF 6è

Robert Hernàndez rherna42@xtec.cat
5è A Anna Duaso aduaso@xtec.cat
5è E Edu Abella eabella@xtec.cat
6è G Guzmán Navarro gnavar8@xtec.cat
6è M Marisol Font mfont29@xtec.cat
Suports

CI i CM

Mª Teresa Gairoles mgairole@xtec.cat
Suports CS Anna Roure aroure5@xtec.cat
Anglès Mònica Bobet mbobet@xtec.cat
Annabel Agustí aagusti5@xtec.cat
Educació Física Iban Oto ioto@xtec.cat
Religió Evangèlica Jordi Tendero jorditendero1@gmail.com
Religió Catòlica Héctor Redondo hredondo@xtec.cat
Pedagogia Terapèutica Montserrat García mgarc278@xtec.cat
Aula d’acollida iSup. lingüístic Maria Peribañez mperiba2@xtec.cat
Música Blanca Ardiaca mardiac4@xtec.cat
TEI Ceci Domingo cdomin34@xtec.cat

Manualitats de Setmana Santa

A més de la Confimona, us volem deixar algunes manualitats per poder fer durant aquests dies.

Molts dels materials que heu d’utilitzar, segur que els teniu per casa. Animem a tota la família a participar i passar una bona estona tots junts.

No cal fer-les totes, però podeu fer tantes com vulgueu o pugueu!!!

Esperem que passeu una bona setmana en família i gaudint dels vostres!!!

#joemquedoacasa

Aquest curs arriba la CONFIMONA!!!

Bon dia!!!

Avui, últim dia del trimestre, us volem recomanar una recepta per fer-vos un postre dolcet per aquest dies. No és la recepta de mona tradicional però hem buscat una amb ingredients que segurament tindreu a casa.

Alguns dels mestres ja l’hem provat i está boníssima!!!

#joemquedoacasa

Continuem programant!!!

Tants els alumnes de Cicle Mitjà com els de Cicle Superior, poden entrar al web CODE.ORG

G per continuar programant i abançant en els cursos que estem practicant durant les classes o racons de robòtica.Recordarem una mica com podeu entrar. Haureu de disposar de la vostra tarja amb el codi del curs i la vostra contrasenya.

El codi fa referència al conjunt de 6 lletres en majúscula que teniu les tarjetes.

Després heu de triar el vostre nom i ficar la vostra contrasenya. Akguns teniu un abatar (dibuix) i una altres, els de 6è, dos paraules en anglès.

Una vegada estigueu a dins, podreu reprendre el curs des d’on el vau deixar.

#joemquedoacasa

 

MOVEM-NOS A CASA

L’equip de mestres de Formigues Cooperatives ens ha fet arribar aquesta proposta titulada Movem-nos a casa #joemquedoacasa per a aquests dies de confiament. Es tracta d’un joc per fer a casa que pot ser un bon recurs per a famílies amb canalla.

Trobareu reptes motrius individuals, reptes en parella i reptes en família i al final el repte final.

#JOEMQUEDOACASA