HALLOWEEN KARAOKE

ASSEMBLEA GENERAL AMPA

Benvolgudes famílies,
 
Us convoquem a L’ASSEMBLEA GENERAL de socis del AMPA que tindrà lloc el proper 26 de Octubre a les 17:00 hores a l’ institut amb el següent Ordre del dia:
 

  • Presentació i aprovació dels nous membres de l’ AMPA.
  • Estat de comptes de l’AMPA.
  • Activitats extraescolars.
  • Participació de… Llegeix més»

CRÉIXER EN FAMILIA

És un programa que ve del Departament de Treball, Afers socials  i Família, i a la Fundació Marianao, el realitzaré jo mateixa.

Per a famílies amb adolescents des de 1er a 4art ESO (12-16 anys),

INICI: DILLUNS DIA 24 D’OCTUBRE

LLOC: INSTITUT MARIANAO ( ens cedeixen l’espai,… Llegeix més»

Xè Torneig Multiesport Pati

 
Com cada any el departament d’expressió, concretament els professors d’Educació Física, organitzen unes jornades esportives durant l’hora del pati amb la finalitat de dinamitzar el pati i integrar els alumnes nouvinguts al centre.
Durant aquests dies, els alumnes tenen la possibilitat de fer diferents equips i… Llegeix més»

Concurs de neteja 2017

En data 28 de novembre de 2016 s’ha signat el contracte del servei de neteja de l’Institut Ítaca amb l’empresa espanyola Limpieza y desinfección de Edificios y Locales Renet, S.L. per un import de  66.068,80 euros, IVA exclòs (79.243,25 euros, IVA inclòs).
Podeu anar a veure… Llegeix més»

PROVES EXTRAORDINÀRIES DE SETEMBRE 2016

ESO

Dijous 1

Divendres 2

8.30 – 9.30 h Matemàtiques Llengua Castellana
9.30 – 10.30 h Llengua Catalana Anglès + Writing 1r
10.30 – 11.30 h FiQ (4t) + Tecnologia Ciències Naturals 1r, 2n i 3r + Bio / Geo 4t
11.30 – 12.30 h Ciències Socials ViP + Latí (4t) + Emprenedoria (4t)
12.30 – 13.30 h Educació Física CB LC/LS (3r) + Francès (3r i 4t)
13.30 – 14.30 h AA/CV + Religió + Infor (1r i 4t) Ed. Ètico-cívica + Música

 

BATXILLERAT

Dijous 1

Divendres 2

8.30 – 9.30 h Matemàtiques + Matemàtiques CCSS Llengua Castellana
9.30 – 10.30 h Llengua Catalana Anglès
10.30 – 11.30 h Ha. món contemporani + Física Lite. universal + Química + Economia
11.30 – 12.30 h Filosofia CTMA + Lite catalana + Dibuix tècnic
12.30 – 13.30 h Educació Física Biologia + Religió + Economia i org. d’empreses + Francès
13.30 – 14.30 h Tecno industrial + Grec + Iniciativa Emp. Estadística + Llatí + Mecànica